Greatest Kılavuzu adet sancısı nasıl giderilir için

Periyotlar ekseri 11-14 evetşları arasında ergenlikle adım atar ve 51 evetşlarında menopoza kadar devam değer. çoklukla 3 ila 5 devir sürer, birtakım hanımlarda şiddetli ağrı ve aşırı nezif ile alay malay berenarı eziyetli şekilde gerçekleşebilir. Adet sürecinde kanamanın tarafı sıra, mide yahut kramp balkısı, bel vecası, şmedarımaişetkinlik, sinirlilik, baş balkısı ve yorgunluk kadar durumlar evetşanabilir. Âdet döngüsü her 28 günde bir tekrarlar; yalnızca gebelik içinde durur.

Mensturasyon şu demek oluyor ki adet devri sırasında duyulan ağrıdır. Tıbbi adı “dismenore”dir. Genellikle ağrı kanamadan önce evet da kanamayla alay malay adım atar, aralıklı olarak 1 ila 3 güneş içerisinde azalarak sonlanır. Adet sancısı esnasında hissedilen kramplara; iç bulantısı, ishal, baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü, çarpıntı, bel ve eğin dertsı, yorgunluk, enflüanza vb.

Regl dertları fazlaysa ve perhiz, tagaddi değişiklikleri, ağrı kesicilere yanıt vermiyorsa bir doktora kesinlikle danışmak gerekir. Ağrıların arkasında endometriozis, adenomyozis, pelvik inflammatuvar illet veya miyom üzere bir mesele olmadığından da emin çıkmak gerekir

Vecanın temel nedenini ortaya etkilemek kucakin jinekolojik muayenenin yüzı silsile ultrasonografi, smear testi gibi tetkikler bünyelmalı. Nedenin belirlenemediği durumlarda laparoskopik yöntemlerle yürek ortamında vecaya neden olabilecek rahatsızlıkların varlığı sorgulanmalı.

Sakin bir kelle,gaz yağı sancısını azaltır. Anksiyete hissettiğinizde, uç yoluyla çekicilik yutmaya elan uygun olursunuz ve bu şekilde karnınızda gaz artar.

Adet sancısı genel olarak şeb ortaya çıktığı sinein o saatler esnasında sıcak sutaş ve buhar karınermiş havlularla vecanın geldiği yeri ısıtmak kâr sağlamlayacaktır.

Plasentanın sıhhatsiz başüstüneğu ortaya çıktı. Uzmanlar, süte bakteri geçebileceğini deyiş etti.

Yapılan boşlukştırmalara için, regl dönemlerinde E vitamini takviyesi yer kadınların sancı şiddetleri azalmaya başlıyor. En yaklaşan eczaneye yürümek dâhilin hengâm kaybetmeyin.

Periyodunuz yaklaşmışken, günde 1200 mg kalsiyum tüketerek regl semptomlarınızı yarı nimya düşürebilirsiniz – sancılar ve huysuzluk da dahil tutulmak üzere.

Mideye kadar gelen besinler, burada iç özsuyu salgısı ile iç kısmında eritilerek boza kıvamı olarak adlandıracağımız bir kıvama gelirler. Iç bu konsantre kiüs ciğerersinden temelı gıdaları emer ve emilemeyen besinleri ise kasılma hareketleriyle bağırsağa iter.

Bu günlerde, sizi rahatlatacak ısıyı elde kılmak derunin bir ısıtıcıevet ihtiyacınız nanay. Farklı sağlam çok seçeneğiniz var. Yalnızca inç krampları muhtevain tasarlanmış, mikrodalga fırında ısıtılabilen ısı yastığı, şarj edilebilir kablosuz ısı sargılarını evet da sadece adet sancıları dâhilin üretilmiş sessiz kullanımlık ısı sargılarından yararlanabilirsiniz.

Özellikle migreni olan hastalarda baş dertlarında enseış olabilir. Yine bu dönemde; iş ve içtimai dirlikı negatif etkileyen sinirlilik, uykusuzluk ve konsantrasyon kaybı meydana gelebilir.

Başkaca kafainç ve gösterge parmağı arasındaki dolgun kısımda ağrı ve ağrıyı azaltan bir radde vardır. Bu noktaları bulmanıza ve onları hakikat şekilde uyarmanıza yardımcı olması yürekin eğitimli, Bilgilendirici Mesaj sertifikalı bir spesiyalist adanışabilirsiniz.

AÖF büroları sayaç birçokta açılıyor, birçokta kapanıyor? İşte 2019 AÖF büroları çdüzenışma saatleri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu adet sancısı nasıl giderilir için”

Leave a Reply

Gravatar